fbpx
Reisid Keri saarele 2020-01-06T14:18:49+00:00

Reisid Keri saarele

Keri saar (suurus 0,03 km²) asub 6 km kaugusel Pranglist. Keri on üks Eesti põhjapoolsemaid saari, mis on olnud läbi aegade tähtis meresõidu juhatav tähis. Peeter I käsul rajatud Keri tuletorni külastamine on tänapäevalgi omaette elamus.

Keri on esimene paik Eestis, kust leiti umbes 100 aastat tagasi maagaasi. 6 aastat oli tuletorn valgustatud gaasi jõul, siin töötas ka Eesti esimene gaasipliit. Saarel on piirivalvuritest ja majakavahist alles hoonetekompleks, mille eest kannab hoolt Keri selts.

Mereretked Kerile toimuvad algusega Prangli saarelt või Neeme sadamast kaatriga (kuni 6 inimest) või postilaev “Helgega” (kuni 35 inimest).

Hind Pranglilt: alates 150 eurot.
Hind Neemest: alates 210 eurot.

Kestvus: 3-4 tundi.

Giiditeenus (eesti või inglise keeles) saare tutvustamiseks: 80 eurot.

Broneeri

Tagasiside

Keri reis
Aitäh, meil oli suurepäerane suvelõpupäev Pranglil-Keril.Kontrast loodusjõudude igikestvuse ja inimkäte katsetuste hääbumisele määratuse vahel on Keril tõeliselt lummav vaatepilt ja võimas kogemus. Lohutav on, et kõik muutused ületavad siiski põlvkondade ajalised piirid ja loodus sallib jätkuvalt katsetusi.
Lars Krogius Baltic, 07.2014

Tutvu ka teiste reisidega

Reisid Aksi saarele

Pranglilt ja Leppneemest algavad tellimusreisid viivad loodushuvilised kunagisse laevatööstusmekasse, saarele nimega Aksi.

Vaata lähemalt

Virtuaalne reisijuht Prangli saarel

Tellimisel päevareisid Pranglile

Päevareise Prangli saarele saab tellida ka ainult oma seltskonnale Teile sobival kuupäeval aastaringselt. Meie poolt meretransport, ekskursioon ning toitlustust. Giiditeenus erinevates keeltes!

Vaata lähemalt