fbpx
Prangli sadamakuur 2019-11-20T09:32:20+00:00

Prangli sadamakuur “Noor Kaardivägi”

Sadamakuuri saamislugu

Vahva hoone “Noor Kaardivägi” Kelnase sadamas, mis rajati vanasse kalatööstustsehhi, sai valmis 2014. aasta kevadel. Natuke rahvapärimust, natuke kolhoosiaega, südamesse suvesoojust, maitseks kala ja palju vahvaid elamusi pakuti sündmusepesas “Noor Kaardivägi” kuni 2019 aastani. Kunagist kalatööstuse hiilgeaega kajastas Rannarahva Muuseumiga koostöös valminud fotonäitus, hoogsaid üritusi ning teatrit jätkus kogu suveks. Meenutus sadamakuuris toimunud üritustest läbi aegade. Meenutus: Suveteatri ellukutsumiseks loodi mitmeid orginaallavastusi. Rõõmuga tehti rannarahva kultuuri propageerivaid üritusi nagu näiteks kalaroogade võistlus, eistuki võistlused, filmipäevad. Spordi poole pealt korraldati nii Prangli jooksu kui Prangli regatti. Esinesid mitmed Eesti tuntud artistid.

Sadamakuuri saatus aastal 2019

Kuni 2019 asus sadamakuuris ka turismiinfopunkt. Sadamas turismiinfot praegu ei ole. Viimsi vallavalitsus on otsustanud hoone, kus turismiinfo asub, peagi lammutada ja praeguste otsuste kohaselt me ei saa kahjuks Teile enam maailma kõige originaalsemast turismiinfoluugist infot järgmisel suvel pakkuda. Samuti puudub meil praeguste plaanide järgi koht, kus kultuuriüritusi pakkuda.

Info sadamakuuri lammutamise kohta põhineb:

15.10.2019 otsustas Viimsi vallavalitsus, hoone omanik sadamakuuri lammutada, kuna see ei vasta ehitusseadustiku nõuetele, seda ei ole mõistlik renoveerida ning see ei ole eluliselt oluline. Uued vettpidavad plaanid sadamakülaliste võõrustamise kohta või uue hoone kerkimise kohta puuduvad.

Poolehoidu sadamakuuri lammutusotsuse ümbermuutmiseks on võimalik avaldada siin.

Info huvisadama kohta: Sadama huvialustele kehtib endiselt navigatsiooni perioodil sadamamaks 20 eurot, mis võimaldab kaikohta ja võimalust selle eest tasuda. Muid valla poolt toetavaid teenuseid praegu Kelnases ei ole.

Aga ikkagi, tulge suvel Pranglile, mis on maailma kõige vahvam saar ja kus elavad väga vahvad inimesed ja meie seisukoht on, et meie külalised on meile olulised. Kui vaja, info saadame Teile päikse, tuule ja merelainega! Kui soovite, siis ka e-maili teel!  Elu on ilus!

Lühifilm Kelnase sadamast Prangli saarel 2017

Tagasiside

TV3 telesaade “Sotid Selgeks”
Marek Lindmaa käis Prangli saare sadamakuuri lammutamisotsuse tagamaid ning hetkeolukorda uurimas. Saade on järelvaadatav SIIT.
11.2019

Prangli saar
Mina ja meie vabariiklik käimissari “Tule käima!” toetame, et saare elanikud saavad säilitada selle kuuri, mis saarele kuulub. Renoveerida ja hooldada, see on Teie soov ja kodusaar peab õitsema aasta läbi! Head tulevikku.
Rein, 11.2019

Prangli saare sadamakuur
Prangli sadamakuur on ajaloolise väärtusega ehitis. Sadamakuur on osa Prangli saarest ning selle arhitektuurist. Ärgem laskem seda ehitist lammutada, sest sellega kustutatakse ka osa Prangli saarest. Prangli sadamakuur mängib suurt rolli saare turisminduses. Seal korraldatakse suvel üritusi ja tänu Annika Prangli ettevõtmistele tuleb saarele rahvast rohkem ning see hoiab saart vee peal.
Hendrik, 11.2019

Prangli saare visiitkaart
Kultuurikuur on Prangli saare visiitkaart. Kui soovitakse midagi head teha, tuleb aidata kaasa kuuri renoveerimisel.
Leino, 11.2019

Sadamakuuri säilitamise poolt!
Olen Prangli sadamakuuri säilitamise ja renoveerimise poolt. Seal toimub ju nii palju vahvat, huvitavat ja kasulikku.
Lemmi, 11.2019